Čekárna

Ze svých zkušeností jsem pro Vás připravila několik tipů, jak můžete i Vy urychlit práci v ordinaci VPL a tím zkrátit čekání v čekárně:

Přijďte na vyšetření připraveni - je vhodné mít na sobě oblečení a obutí, které sami nebo s minimální pomocí zvládnete svléknout a obléknout.

Při prevencích, kontrolách po nemoci a při bolestech břicha se vyšetřuje moč - zkumavku si můžete zakoupit v lékárně, nebo počítejte s tímto požadavkem, abyste nemuseli chodit po chodbě a pít vodu, dokud "to nepůjde".

U většiny nemocí se kontroluje krev, proto 2 hodiny před vyšetřením jezte jen lehké, netučné a nesladké jídlo. Pokud si doma sami provádíte některá vyšetření (tlak, cukr...), přineste si záznamy. Noste u sebe seznam všech užívaných léků (i od ostatních lékařů). Noste seznam léků, na které máte alergii.

Jenom razítko, jenom recept - tímto prohlášením se na řadu dříve nedostanete. Razítko je součást podpisu a stvrzuje se jím určitá skutečnost, ke které lékař může dospět prostudováním dokumentace, odborných
nálezů a vyšetřením. Většinou je zapotřebí větší vyšetření, proto je lépe se objednat.

Vystavení receptu je závěrečná fáze lékařského vyšetření a rozhodování. I u dlouhodobě užívaných léků se lékař musí přesvědčit, že léky zabírají a neškodí!

Epidemie, zejména chřipky, se sebou přináší vyšší návštěvnost v ordinacích VPL i více požadavků na akutní návštěvy u ležících nemocných. Proto podnikejte všechna dostupná opatření, abyste se chřipce a jiným hromadným nákazám vyhnuli:

Všeobecně se otužujte
Braňte se obezitě
Podnikejte aerobní aktivity (se správným dýcháním = čištěním dýchacích cest)
V epidemii se vyhýbejte přeplněným prostorám
Dlouhodobě užívané léky si obstarejte před chřipkovou sezonou, ať nemusíte čekat v čekárně s nemocnými

Informujte se o možnostech očkování

Z. Miškovská

EVIPA

Naše ordinace používá nejdokonalejší systém pro správu příchozích pacientů EVIPA (EVIdence PAcientů) od české firmy Medingo. Čekárna a ordinace jsou propojeny prostřednictvím zařízení, do něhož se pacienti registrují pomocí karet zdravotních pojišťoven, případně jiných dokladů totožnosti a informace o jejich příchodu jsou okamžitě odeslány na počítač lékaře a sestry, kteří tak mají aktuální přehled o čekajících.